From the Archives of Huug Pieterse

From the archives of various Photographers
Huug
Beheerder
Berichten: 1569
Lid geworden op: do 08 jan 2009, 15:41
Locatie: Arkel

Re: From the Archives of Huug Pieterse

Bericht door Huug »

Afbeelding

Afbeelding
Te Vlissingen foto H.A.Evegaars

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Fuel transfer

Afbeelding

In 1979 werd de Reefer Guadelupe opgeleverd .
983 werd zij verkocht als Sunreef en al spoedig opgelegd te Harlingen.Vroon kocht haar 1984 en gaf haar de naam Iglo Express onder Ned vlag
In 1985 werd ze op de werf van Boele Bolnes door de Groot en van Vliet verlengd.
1992 kreeg ze de Filipijnse vlag voor Vroon
2002 werd ze verkocht naar Marokko als UNITED MALIKA
Op 04.08.2003 strandde ze bij Cap Blanc // Nouadhibou / Mauretanie
Er werden div pogingen ondernomen haar vlot te krijgen doch dit lukte niet en uiteindelijk werd ze achter gelaten // afstand gedaan.
Op de laatste vrij recente foto is te zien hoe ze er nu bij ligt.
Caelum non animum mutant, qui trans mare currunt

Afbeelding

Huug
Huug
Beheerder
Berichten: 1569
Lid geworden op: do 08 jan 2009, 15:41
Locatie: Arkel

BARBANZA

Bericht door Huug »

Afbeelding

Name : BARBANZA 1984 – 1994
Imo : 8127268
Callsign : EGOP
Owner : Atlantico Shipping SA
Builder : Jose Valina Lavandiera – La Coruna No 18
Year of build : 1984
Type : General Cargo
Homeport / Flag : La Coruna / Spain
Tonnage : 1023gr 504nrt 1330dwt
Dimensions : 67.21 X 10.81 X 4.45
Max dr : 3.782
Propulsion : Deutz 4stroke 8cyl. 220 X 280 739kw
Speed : 11.2
Capacity : 2016 grain



Subsequent history :
1994 sold as Sevald
1995 sold as Vestland to Norwegian Interest under Panamanian flag.
Still in service 01.2011

Afbeelding
06.08.2008 uitgaand Waterweg // Rotterdam

Afbeelding
16.06.2010 Trondheimsfjorden // Noorwegen





© H.Pieterse – Archive - Collection
Caelum non animum mutant, qui trans mare currunt

Afbeelding

Huug
Huug
Beheerder
Berichten: 1569
Lid geworden op: do 08 jan 2009, 15:41
Locatie: Arkel

Brons Motoren

Bericht door Huug »

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Fotos: © Bert Romeling

In Appingendam is het Brons Museum gevestigd. Brons was ooit de grootste leverancier van scheepsmotoren in de Kleine Handelsvaart. Een bezoek meer dan waard.

www.bronsstichting.nl
www.bronsmotor.com
Caelum non animum mutant, qui trans mare currunt

Afbeelding

Huug
Huug
Beheerder
Berichten: 1569
Lid geworden op: do 08 jan 2009, 15:41
Locatie: Arkel

PETER ANDREASEN

Bericht door Huug »

Afbeelding
PETER ANDREASEN

Foto: © John Clarkson

Afbeelding
Afbeelding

Foto,s : Juttersmuseum Flora //Island of TEXEL

Peter Andreasen 1957

built and delivered as AIDA by Bodewes Hoogezand Yard No 81
1959 Thora Frellsen
1961 Peter Andreasen
1966 Metric

Gestrand en gesloopt op de kust van Texel 05.1973

Archive: H.Pieterse
Caelum non animum mutant, qui trans mare currunt

Afbeelding

Huug
Huug
Beheerder
Berichten: 1569
Lid geworden op: do 08 jan 2009, 15:41
Locatie: Arkel

ARUBA 1888

Bericht door Huug »

Afbeelding

ARUBA 1888

Former name : Falken 1888 – 1949

Callsign : SGPO

Owner : Rederi A/B Henito
Manager : K.A.Torlamb
Charterer : Esso Sverige
Homeport / Flag : Norrkoping / Sweden

Builder : Goteborgs MV – Goteborg / 1888
Type : Tanker

Tonnage : 224gr 295dwt
Dimensions : 37.98 X 6.33 X 3.25

Propulsion: MWM 4sa 6cylinder 215 X 300
Speed : 9

History:
1888 delivered as FALKEN for the Swedish Navy as research vessel 196gr 210 dwt
1949 converted as Tanker and reengined as above ( Original steamer) for B.Henito
1959 sold as TARINA I for Tarine rederi / J.A.Johansson – Gothenburg
1963 lengthened til above mentioned measurements and tonnage
1987 sold to Rederi AB Gothen Line / Karlshamn – Sweden
1991 sold as TINA to Abila Shipping / San Lorenzo – Honduras
Abila Shipping 5 Bond Street St helier – Jersey

2006 still in service

2011 reported laid up
Caelum non animum mutant, qui trans mare currunt

Afbeelding

Huug
Plaats reactie