EU AND FORMER EU SHIPS UNDER 1600 GROSS

Huug
Beheerder
Berichten: 1399
Lid geworden op: do 08 jan 2009, 15:41
Locatie: Arkel

POLAR SCAN 1968

Bericht door Huug »

Afbeelding

POLAR SCAN 1968 - 1974

Imo : 6803258
Callsign :OXNP
Inservice : 03.1968
Builder : Uudenkaupungin Nystads // Yard no 256
Type : Reefer
Owner / Manager : Blaesbjerg - Aarhus - Denmark
Homeport / Flag : Aarhus // Denmark
Tonnage : 499gt 307nrt 914dwt /// 1162gt 719nrt 1575dwt .
Dimensions : 73.82 X 10.51 X 6.35
Max dr : 3.651 /// 4.70
Propulsion : MAK 2sa 8cyl. 320 X 450 2000bhp
Speed : 14

Capacity : Insulated 2009, Derricks 8 X 3SWL

Subsequent history :
1974 sold as Polar
2004 sold as Hong Chang
2004 renamed Hong Chang 1
2005 sold as Fei Da 801
09.06.2008 broken up.

Archive : Huug Pieterse
Data : Miramar / L.R. a.o
Caelum non animum mutant, qui trans mare currunt

Afbeelding

Huug
Huug
Beheerder
Berichten: 1399
Lid geworden op: do 08 jan 2009, 15:41
Locatie: Arkel

ALTAIR 1966

Bericht door Huug »

Afbeelding

ALTAIR 1966

Imo : 6609999
Callsign : PCDA
Launched : 17.03.1966 In service : 07.1966
Builder : Wartsila - Turku - Finland // Yard No 1136
Type : general Cargo
Owner : Zeerederij Nefkens - Rotterdam
Manager : Rotterdam - Ipswich Lijn BV - Rotterdam
Homeport / Flag : Rotterdam / The Netherlands
Tonnage : 1599gt 780nrt 2626dwt // 2777gt 1437nrt 3697dwt
Dimensions : 91.55 X 14.97 X 7.90
Max dr : 6.516
Propulsion : Wartsila 2sa6cyl. 560 X 1000 2400bhp
Speed : 14

Capacity : Grain 5356 Bale 4912 Cranes : x5SWL

Subsequent history :
1985 sold as Rosaisabella
25.04.1995 broken up Cartagena ( Colombia)

Archive : Huug Pieterse
Data : Miramar / L.R. / a.o.
Caelum non animum mutant, qui trans mare currunt

Afbeelding

Huug
Huug
Beheerder
Berichten: 1399
Lid geworden op: do 08 jan 2009, 15:41
Locatie: Arkel

ARNE PRESTHUS 1942

Bericht door Huug »

Afbeelding

ARNE PRESTHUS 1951 - 1967

Former name : Action 1942 - 1951
Imo : 5024922
Callsign : LCQJ
Keel laid : 06.01.1942 Launched : 28.07.1942 In service : 23.11.1942 as Frigate Patroll Vessel.
Builder : Collingwood Shipbuilding Co - Collingwood - Canada // Yard No 105
Type : In 1951 after conversion Cattle Carrier
Owner : Johs Presthus Charterer : Clausen - Denmark
Homeport / Flag : Bergen // Norway
Tonnage : 778gt 328nrt 1100dwt
Dimensions : 63.50 X 10.10
Max dr : 3.86
Propulsion : MAN 4sa 6Cylinder 400 X 460 (old U boat engine)
Speed : 10

Capacity : ....................

Subsequent history :
1967 sold as Star of Mariam
1971 sold as Star of Beirut
1972 sold as Star of Rawaih
06.04.1972 wrecked near Ashraff
1942 built as Frigate Patroll vessel // 1951 converted to Cattle Carrier

Archive : Huug Pieterse
Data : Miramar // L.R. // a.o
Caelum non animum mutant, qui trans mare currunt

Afbeelding

Huug
Afiena
Beheerder
Berichten: 1390
Lid geworden op: za 19 sep 2009, 22:20

JANNE WEHR

Bericht door Afiena »

Afbeelding
Duitse vlag JANNE WEHR (7361635) opvarend op de Nieuwe waterweg, 02-05-1980.
Het schip is in 1974 gebouwd door Schiffswerft J.J. Sietas, Hamburg.

Foto: Jan Anderiesse.
Huug
Beheerder
Berichten: 1399
Lid geworden op: do 08 jan 2009, 15:41
Locatie: Arkel

Ljosafoss 1972

Bericht door Huug »

Afbeelding

1972 delivered as UTSTRAUM by Eides Sonner // Hoylandsbygd Yard no 92 for Utkielen. // Reefer
594 dwt 51.10 loa
1974 Ljosafoss
1990 Isberg
1990 Ljosafoss
1992 Badr
1995 Gulf River
1998 Arabian Reefer
2005 Sara 2006 Al Yamama

broken up Gadani Beach 21.-4.2011

archive : H.Pieterse
Caelum non animum mutant, qui trans mare currunt

Afbeelding

Huug
Plaats reactie